Maria Mossor-Kwit

Pedagog specjalny

Maria Mossor-Kwit

O MNIE

Jestem pedagogiem specjalnym, olifgofrenopedagogiem i terapeutą wczesnej interwencji i wczesnego wspomagania rozwoju dziecka – absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej. Jestem również współzałożycielką i wiceprezesem Fundacji Wsparcie na Starcie, której celem jest wspomaganie rozwoju dziecka przez kompleksowe wsparcie rodziny. Pracuję z dziećmi z zaburzeniami rozwoju o różnym podłożu (w tym z zaburzeniami ze spektrum autyzmu) oraz ich rodzinami. W swojej pracy skupiam się funkcjonalności uczonych umiejętności oraz rozwijaniu kompetencji komunikacyjnych.

Moim obszarem zainteresowań jest terapia oparta na naturalistycznym podejściu bazującym na prawidłowym rozwoju dziecka a także profilaktyka w zakresie wspomagania rozwoju małego dziecka oraz wspieranie rodziców w zakresie umiejętności wychowawczych. Z dużą motywacją  angażuję się w poprawę jakości życia dzieci ze stomią, prowadząc szkolenia, rozpowszechniając wiedzę na ten temat i wspierając pedagogów, którzy pracują z dziećmi ze stomią oraz rodziców, którym przyszło się zmierzyć z tym problemem u własnego dziecka.

Prowadzę również szkolenia i warsztaty dla nauczycieli, specjalistów i rodziców m.in. z zakresu współpracy z rodziną dziecka z wyzwaniami rozwojowymi a także spotkania edukacyjno-informacyjnych dla rodziców i opiekunów małych dzieci (0 – 3 r. ż) dotyczące wczesnych sygnałów nieprawidłowości rozwojowych.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Przekaż nam 1%
Kliknij, by przejść do profilu.
Kliknij, by przejść do profilu.

Powered by themekiller.com watchanimeonline.co