Beata Ostrowska

Nazywam się Beata, z zawodu jestem dyplomowaną pielęgniarką, z zamiłowania od wielu lat pracuję z dziećmi. Ukończyłam kursy animatora zabaw dziecięcych, opiekunki do dzieci ,opiekuna osób starszych i niepełnosprawnych ,wiele kursów pierwszej pomocy itp. W pracy z dziećmi uwielbiam  ich fascynujące podejście do życia, oraz beztroski uśmiech. W chwilach wolnych jestem wieloletnim członkiem wolontariatu, laureatem nagrody Skrzydła Anioła (nagroda przyznawana przez Caritas). W 2019r. byłam nominowana do konkursu Osobowość roku magazynu TIMES POLSKA w kategorii wolontariat.

Magdalena Ziółkowska

Absolwentka Wyszej Szkoły Rehabilitacji w Warszawie. Obecnie studiuję Itegrację Sensoryczną w WSPiA w Warszawie . Praca w ooniweku daje dużo radości i ogrom satysfakcji. Dzieci niepelnosprawne są cudowne, uczą pokory, niczego nie udają, potrafią rozpoznać w człowieku jego dobroć. Praca z nimi to także poznawanie samego siebie. 

Monika Kłos

Absolwentka Akademii Pedagogiki specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Z wykształcenia pedagog specjalny, terapeuta ręki, muzykoterapeuta oraz kynoterapeuta.

Na co dzień pracuje z dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie i fizycznie oraz autystycznymi. Praca to jej wielka pasja, która postanowiła połączyć z inną, jaka jest miłość do psów. Od prawie dziesięciu lat prowadzi zajęcia z dogoterapii dla dzieci z wyzwaniami rozwojowymi. Przedszkola i szkoły specjalne  odwiedza wraz ze swoimi uroczymi i przyjaznymi czworonogami , prawie już emerytem Amisiem i jego młodszym kolegą Leo. Jest autorką licznych tekstów na temat dogoterapii i seksualności osób niepełnosprawnych intelektualnie.

mgr Aleksander Migacz

Nazywam się Aleksander Migacz. Jestem absolwentem studiów na kierunku Pedagogika Specjalna a dokładnie pedagogika dzieci niepełnosprawnych intelektualnie wraz z Tyflopedagogiką. Podczas obcowania z dziećmi staram się zrozumieć i wniknąć w ich świat. Jestem zafascynowany dziecięcym trwaniem w obecnej chwili oraz ich nieskrępowanym entuzjazmem i ciekawością. Uważam że możemy się dużo od nich nauczyć. Prace z dziećmi opieram na wspólnym zrozumieniu, kontakcie i dobrej zabawie oczywiście . Prywatnie lubię jeść i gotować. Chłonę wszelkiego rodzaju muzykę w ilościach niekontrolowanych, trochę czytam a także zwiedzam miasta i nie miasta w Polsce. Mam słabość do zwierząt każdej maści i rozmiaru, jak i również do pomidorówki mojej Babci.

Karolina Łuszczewska

Nazywam się Karolina Łuszczewska i jestem studentką Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej na kierunku Pedagogika Specjalna. Już jako kilkuletnia dziewczynka marzyłam o pracy w szkole jako nauczycielka. Gdy nadszedł czas wyboru studiów zdecydowałam się na naukę w Akademii Pedagogiki Specjalnej, ponieważ uświadomiłam sobie, że swoje życie chcę poświęcić pracy z dziećmi niepełnosprawnymi. Moją drugą pasją są zwierzęta. W niedalekiej przyszłości planuję założyć hodowlę psów, która pozwoli mi spełniać się na obu płaszczyznach dzięki prowadzeniu dogoterapii. Bo w życiu ważne jest, aby robić to co się koocha <3.

Kinga Szulimska

Ukończyłam Akademię Pedagogiki Specjalnej na kierunku pedagogika specjalna o specjalności tyflopedagogika. Liczne kursy kwalifikacyjne i doskonalące, w tym w zakresie oligofrenopedagogiki, umożliwiają mi wspieranie moich podopiecznych w poznawaniu świata. Praca z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi sprawia mi ogromną satysfakcję i przyjemność już od 11 lat. Rozwijam swoje umiejętności terapeutyczne w zakresie terapii widzenia w pracy z dziećmi w różnym wieku ukazując uroki najbliższego otoczenia. Poszukuję i doskonalę swoje możliwości szczególnie w zakresie pracy z dziećmi z korowym uszkodzeniem widzenia. Mój bagaż doświadczeń gromadzę poprzez  pracę edukacyjno-wychowawczą w klasie. Jako wychowawca klasy staram się przygotować moich podopiecznych do samodzielnego życia, odkrywania nieznanego, poszerzania i rozwijania pasji życiowych.

Magdalena Szczepańska

Jestem absolwentką fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Od początku kształcenia wiedziałam, że chcę pomagać najmłodszym. Praktyki odbywałam w placówkach specjalizujących się w rehabilitacji dzieci. Stale staram się poszerzać swoją wiedzę i umiejętności w tym zakresie.

Ukończyłam kursy i szkolenia:

– Kurs podstawowy koncepcji PNF,

– Kurs specjalistyczny PNF w pediatrii

– Rehabilitacja w zaburzeniach rozwojowych niemowląt w wieku 0 -12 miesięcy.

– Terapia neurorozwojowa NDT – Bobath

– Stopa – najnowsze badania i terapie z Beverly Cusick

– Wprowadzanie AAC u osób z wieloraką niepełnosprawnością, stopień I

– Szkolenie z doboru i dostosowania wkładek dynamicznych IGLI

– Studia podyplomowe z oligofrenopedagogiki

Bardzo dobrze czuję się w towarzystwie dzieci, a obserwacja postępów i pokonywanych przez Nie trudności przynosi mi ogromną radość i satysfakcję

Paulina Gularska – Misiak

Całe moje życie wypełnia od zawsze pasja tworzenia i chęć przekazywania innym pozytywnej energii.  Na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie ukończyłam studia licencjackie (Arteterapia w zakresie sztuk plastycznych),  magisterskie (Pedagogika specjalna) oraz podyplomowe (Grafika Komputerowa i Multimedialna). W międzyczasie ukończyłam również certyfikowany kurs „Trener w Oświacie” i szkoliłam nauczycieli wychowania przedszkolnego w zakresie nietypowych i nieszablonowych technik plastycznych w pracy z dziećmi, rozwijania twórczego myślenia i metod aktywizujących, a także z zakresu arteterapii.  Żeby nie było nudno napisałam parę przewodników metodycznych dla tychże nauczycieli i zaczęłam szyć zabawki 😉 Odkąd stanowię część Ooniwerkowej rodziny staram się dokształcać i zdobywać nowe doświadczenia w pracy z dziećmi ze sprzężoną niepełnosprawnością. Do mojego życia zawodowego bardzo wiele wniosły warsztaty prowadzone przez Panią Monikę Jeżyk (I i II stopień ) z zakresu Alternatywnej Komunikacji z osobami z niepełnosprawnością sprzężoną, oraz Pana Jacka Kielina „Jak konstruować program pracy i jak pokonywać trudności w terapii dzieci wielorako niepełnosprawnych”.

 

Prywatnie żona męża, matka wariatka prawie 4-letniej dziewczynki, literożerca i trochę leniuch J

Ilona Andrzejewska

Terapeuta Integracji Sensorycznej.

Nazywam się Ilona Andrzejewska i jestem Ooniwerkowym terapeutą Integracji Sensorycznej . Ukończyłam również oligofrenopedagogikę, terapię ręki oraz 3stopniowy kurs terapii behawioralnej, dzięki czemu mogę wspomagać naszych podopiecznych na różnych płaszczyznach. Obecnie jestem studentką Uczelni Społeczno Medycznej w Warszawie na kierunku logopedia. Praca z dziećmi jest dla mnie nie tylko wielką przygodą i miłością , ale również cenną lekcją. Każdego dnia Ooniwerkowicze uczą mnie kreatywności i radości z życia, niezależnie od trudności jakie stawia nam na drodze.

Monika Kałasz

Pedagog specjalny.

Cześć nazywam się Monika. Jestem absolwentką Pedagogiki Specialnej im. MARII Grzegorzewskiej. Moja specjalizacja to resocjalizacja penitenciarna, dość wcześnie  dzięki doświadczeniu pracy z dziećmi, odkryłam że praca z nimi przynosi mi satysfakcję i radość i to właśnie na nich pragnę skupić swoją uwagę związaną z pracą pedagoga. Przez wiele lat wspierałam w opiece i edukacji  dzieci z rodzin podopiecznych fundacji dla bezdomnych. Na co dzień jestem mamą dwójki dzieci. Uwielbiam sport, przez 4 lata trenowałam siłowo, zimą jeżdżę na nartach a w pozostałych porach roku dużo biegam a jak mam tylko okazję to słucham muzykę i tańczę. Uwielbiam wywoływać uśmiech na twarzach moich bliskich i nie ukrywam że czasem robię to podstępem za sprawą domowych wypieków 🙂. Tak czy inaczej mam ogromną nadzieję, że u dzieci z Ooniwerka też uda mi się ujrzeć uśmiech również i za moją zasługą :))

mgr Magdalena Czajkowska

„Nie bądź zawstydzony swoją wrażliwością.

Ona przyniosła ci wiele bogactw.

Widzisz to, czego inni nie mogą zobaczyć. Czujesz to, czego inni wstydzą się czuć.”

Cyt. Jeff Foster

Tym cytatem rozpoczynam charakterystykę mojej osoby, gdyż wrażliwość to moja podstawowa cecha charakteru. Kiedyś uważałam ją za wadę, ale może rzeczywiście nie ma się czego wstydzić?

 

Nazywam się Magda Czajkowska, jestem fizjoterapeutką z pasji nie  tylko z zawodu. Jako absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie już na studiach odbyłam wiele praktyk i staży w placówkach specjalizujących się w rehabilitacji neurologicznej, ortopedycznej oraz dziecięcej. Po studiach pracowałam w  kilku przychodniach publicznej i niepublicznej służby zdrowia, a nawet w domu opieki. Pracuję z dziećmi i osobami dorosłymi. Moją specjalnością jest terapia:

– bólów kręgosłupa i stawów obwodowych;

– korekcyjna wad postawy i stóp u dzieci;

– w uszkodzeniach Ośrodkowego Układu Nerwowego

oraz

– masaż refleksologiczny twarzy i głowy;

– masaż refleksologiczny stóp;

– terapia manualna w modelu holistycznym;

– terapia Bowena

– Terapia Ręki wg. PTR II stopnia (uprawniający do prowadzenia zajęć, dokonywania diagnozy i tworzenia programów terapeutycznych u osób z głębszą niepełnosprawnością intelektualną i ruchową).

By lepiej pomagać innym stale podnoszę kwalifikacje na licznych szkoleniach (PNF, Bobath dla dorosłych, kursy masażu, kursy terapii manualnej).

Refleksologia stanowi doskonałe uzupełnienie warsztatu mojej pracy, gdyż traktuje człowieka całościowo oraz bazuje na dużej możliwości organizmu do samonaprawy, do przywracania równowagi ustroju. Jest to metoda, która z powodzeniem stosowana jest od starożytności.

Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci. Bardzo lubię wycieczki rowerowe, podróże i pływanie. Moją pasją od dziecięcych lat jest taniec i dobra książka, a od niedawna joga. Na człowieka patrzę holistycznie. Lubię obserwować ludzi. Interesuję się Tradycyjną Medycyną Chińską i uwielbiam podejmować nowe wyzwania.

mgr Katarzyna Bulak

Witajcie! To ja Ciocia Kasia.

Pracę z dziećmi rozpoczęłam będąc studentką Akademii Pedagogiki Specjalnej. Przygoda ta trwa już przeszło 16 lat. Jestem szczęściarą ponieważ wykonuję zawód, który jest jednocześnie moją pasją. Wiem jak ważne jest samodoskonalenie zawodowe dlatego nieustannie pogłębiam wiedzę z zakresu pedagogiki. Posiadam dwustopniowy kurs  Wprowadzenie AAC u osób z wieloraka niepełnosprawnością prowadzony przez Monikę Jerzyk oraz kurs specjalistyczny dotyczący Oddziaływań wspierających umiejętności komunikowania się osób z głęboką wieloraką  niepełnosprawnością na poziomie przedsymbolicznym, nieintencjonalnym prowadzony również przez Monikę Jerzyk. Ukończyłam  również kurs Jak pracować niedyrektywne z dzieckiem niepełnosprawnym? zorganizowanym przez Jacka Kielina. Uczestniczyłam w warsztatach Marceliny Przeździęk dotyczących Karmienia terapeutycznego dzieci z wyzwaniami rozwojowymi. Już niedługo będę certyfikowanym trenerem EDUSENSORYKI.

Prywatnie uwielbiam podróże po Polsce i nałogowo słucham muzyki.

mgr Artur Ozimina

Helołłł

Nazywam się Artur Ozimina na co dzień mąż, ojciec dwóch córek oraz opiekun psa i dwóch kotów 🙂 

Z wykształcenia pedagog i fizjoterapeuta, a z natury i z usposobienia Wielkie Dziecko, które jest głodne świata i gotowe na zabawę o każdej porze dnia! 

Bycie dzieckiem jest łatwiejsze od bycia dorosłym! Natychmiast nasuwa się pytanie dlaczego? Odpowiedź jest dziecinnie prosta – dzieci w przeciwieństwie do dorosłych wiedzą czego szukają!

Klementyna Plutecka

Nazywam się Klementyna Plutecka.

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku pedagogika specjalna, specjalność logopedia na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. Od października tego roku, będę miała możliwość kontynuować swój rozwój w dziedzinie logopedii na studiach magisterskich na tej samej uczelni :))

W wolnych chwilach uwielbiam długie spacery, przy których towarzyszy mi moja pasja, którą jest fotografia. Do pracy motywuje mnie szczery uśmiech moich podopiecznych.

mgr Kornelia Walczak

Witam, nazywam się Kornelia Walczak.

Jestem absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej, studiów I stopnia, na kierunku edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną. Obecnie rozpoczynam studia II stopnia na tym samym kierunku, również na Akademii Pedagogiki Specjalnej. Ponadto ukończyłam kurs (I i II stopień) Terapii Ręki programu Agnieszki Artych „ Terapia Ręki – wspieranie rozwoju manualnego dzieci”.

Mam kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi. Na decyzję pracy z dziećmi
z niepełnosprawnościami wpłynęły życiowe doświadczenia, za które jestem wdzięczna.

Po dzień dzisiejszy dają mi one wielką motywację do poznawania i rozumienia świata osób z niepełnosprawnościami. Przez najbliższe lata zamierzam rozwijać swoje predyspozycje, zdobywać nowe umiejętności i doświadczenia na tyle, na ile tylko będzie to możliwe.

mgr Natalia Nowak

Nazywam się Natalia Nowak jestem oligofrenopedagogiem, logopedą, terapeutą integracji sensorycznej i dogoterapeutą. Cztery lata temu otwierałam pierwszy rok szkolny w Terapeutycznej Szkole Podstawowej Ooniwerek. Po przerwie z wielką przyjemnością ponownie dołączę do Ooniwerkowej brygady, bogatsza o nowe kwalifikacje i doświadczenia. Przy mojej nodze zawsze drepczą 4 cudowne łapki  psa przyjaciela, terapeuty Ogiego.

Wioleta Kieszek

Witam wszystkich serdecznie!

Nazywam się Wioleta Kieszek. Jako kobieta pracująca żadne zajęcie nie jest mi straszne 😁 Pomoc dzieciom niepełnosprawnym to nowy rozdział mojego życia. Moimi atutami są łatwość nawiązywania kontaktów i wysoki poziom empatii. W pracy daje z siebie wszystko 💪❤️ Od września pomagam w ooniwerkowej szkole.

Prywatnie jestem żoną i matką👨‍👩‍👧‍👦 Moją pasją są książki i muzyka.

Trzymajcie za mnie kciuki!

Hubert Sudoł

Cześć, nazywam się Hubert i obecnie jestem studentem psychologii na Uniwersytecie Warszawskim.

Moją pasją jest gra na instrumentach, dlatego moje otoczenie jest zawsze przepełnione muzyką.

Dariusz Czech

Hej, 

Jestem Darek. Interesuję się filmami, rozwojem i ludźmi, dlatego studiuję psychologię bo bardzo ważne jest dla mnie rozumienie drugiej osoby tak głęboko i rozbudowanie jak to tylko możliwe, a sądzę że w takim miejscu jak ooniwerek najlepiej mogę nabywać kolejnych doświadczeń i szlifować swoje umiejętności miękkie. Dodatkowo myślę że mam w sobie duże pokłady cierpliwości i kreatywności, które mogą dać jakąś wartość dzieciom a ja mogę je mądrze dzięki Nim pożytkować. Poza pracą i uczelnią zajmuję się różnego rodzaju pisaniem, na przykład moja książka pod tytułem “Typowa Baśń” jest dostępna w biblioteczce w przedszkolu w sali „Tygrysków”.