Budynek przedszkola

Budynek, w którym mieści się nasze przedszkole został wybudowany około 1950 roku. Jest obiektem dwukondygnacyjnym z częściowym podpiwniczeniem. Fundacja Koocham, dzięki wsparciu firm oraz osób indywidualnych, przeprowadziła kapitalny remont budynku, modernizację kotłowni, wymianę wszystkich instalacji, stolarki okiennej i drzwiowej oraz naprawy dachu.

Poszczególne etapy prac związanych z przystosowaniem obiektu do użytkowania przez dzieci niepełnosprawne dotyczyły przede wszystkim przygotowania dokumentacji architektonicznej , uzyskania pozwolenia na rozpoczęcie prac, przeprowadzenia remontu oraz wykończenia budynku na podstawie projektu aranżacji wnętrza. Warunkiem uruchomienia przedszkola rehabilitacyjnego wymagało uzyskania pozytywnych opinii państwowego powiatu inspektora sanitarnego oraz komendanta powiatowego (miejskiego) Państwowej Straży Pożarnej o zapewnieniu w lokalu, w którym mają być prowadzone zajęcia w ramach przedszkola dla dzieci niepełnosprawnych, bezpiecznych i higienicznych warunków pobytu dzieci, zwłaszcza, że dzieciaki, którymi się opiekujemy cierpią zazwyczaj na wiele różnych schorzeń. Tym bardziej maksymalnie sterylne pomieszczenia były wymogiem uruchomienia placówki.

Po spełnieniu wszystkich wymogów udało się 04.01.2016r otworzyć Niepubliczne Przedszkole Terapeutyczne Ooniwerek. Lokal wyposażony jest w sprzęt i pomoce dydaktyczne niezbędne do realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego.

W budynku przedszkola przygotowaliśmy 3 sale do terapii grupowej, w których dzieci spożywają posiłki i leżakują oraz 3 gabinety do terapii indywidualnej. Do dyspozycji maluchów są również Sala Doświadczania Świata oraz sala do rehabilitacji i sala do terapii Integracji Sensorycznej.

Już niebawem, budynek przedszkola otoczony będzie dydaktycznym placem zabaw, służącym rekreacji, zabawie i nauce, rozwijaniu sprawności ruchowej i orientacji przestrzennej.